NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9.Sınıf Öğrencileri Arası İlmihal Yarışması Protokolü İmzalandı

9.Sınıf Öğrencileri Arası İlmihal Yarışması Protokolü İmzalandı

Nevşehir ili ve ilçeleri ortaöğretim kurumları 9. sınıf öğrencilerinin manevi bilgi, duygu ve düşüncelerinin gelişimine katkıda bulunmak, ilmihal bilgisini kavratmak, kitap okuma alışkanlıklarına katkıda bulunmak ve dini duyarlılığını geliştirmek ve sınav tecrübelerine katkıda bulunmak amaçlarıyla Nevşehir ilinde eğitim alanında faaliyetleri bulunan Safa Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Enderun Eğitim Vakfı, Semerkant Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Hayrat Vakfı, Mahmut Sami Ramazanoğlu İlim ve Kültür Vakfı, Alemdar İmam Hatip Derneği, Birlik Vakfı, Hasan Emmi ÇEKÜD, İmam Hatip Okulları Platformu, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) ve Memur-sen tarafından hazırlanan ‘Nevşehir ili 9. Sınıf Öğrencileri Arası İlmihal Yarışması’ isimli projenin yürütülmesindeki bazı görevlerin üstlenilmesi konusunda ismi geçen vakıf ve dernekler ile Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Müftülüğü, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü arasında proje ortaklığı ve sorumluluk paylaşımını içeren, ortak çalışma ve işbirliği için hazırlanmış yarışma şartnamesi ile birlikte incelenmiş ve imza altına alınmıştır.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR , “Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere uygun bir nesil olarak yetişebilmeleri için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda katkıda bulunduğumuz çalışmalardan bir tanesi de “Nevşehir İli 9.Sınıf Öğrencileri Arası İlmihal Yarışması”dır. Gençlerimizin art niyetli ve ehliyetsiz çevrelerin etkisi altında kalmadan araştırma ve sorgulama ile doğru bir din anlayışına sahip olmasında bu gibi etkinliklerin çok önemli olduğunu ifade etti.


24-10-2017


Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.