NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Proje Ödülleri Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ Tarafından Verildi

eTwinning Proje Ödülleri Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ Tarafından Verildi

        Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

        eTwinning Faaliyeti’ne üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, eTwinning portalına 52.250 okuldan 130.092 öğretmenimiz kayıt olmuştur. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir.

        Bu kapsamda Kardelen Koleji İngilizce Öğretmeni Joanna Soltysiak Gürpınar, 75.Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Kezban Çimentepe, Özgül Acar, Nevşehir Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Dilek Sivaz, Recep Tayyip Erdoğan Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Fitnat Tavacı, Çakıllı Şehit Kasım Poyraz Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Mehmet Durmuş, Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi Teknoloji Tasarı Öğretmeni Nusret Çimentepe, Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni Tuğba Saylar Cihan, Göreme Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Merve Yıldırım gerçekleştirdikleri eTwinning projelerinde başarı elde ederek Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi sertifikası almaya hak kazandılar. Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR´i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR öğretmenlerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

        İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki ziyaretin ardından ödül töreni için Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ´ın makamına gidildi. eTwinning projeleri hakkında bilgi alan Sayın AKTAŞ bu tür projelerin öğrencilerimizin dil öğrenimine katkı sağlayan araçlardan biri olduğunu ve öğrencilerin proje üretmeleri konusunda teşvik edilmeleri gerektiğini söyledi. Sayın AKTAŞ, proje yapmanın ve proje uygulamanın çok önemli bir iş olduğunu belirterek Türkiye olarak güzel ve uygun projeler yaparsak, kaynakları kullanabiliriz onun için eğitim adına yapılan projeleri İlimiz adına önemsiyoruz. Bu vesileyle hepinize teşekkür ediyorum. “dedi.

        Kalite etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz ile Avrupa eTwinning Okulu ödüllerini Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ verdi. Nevşehir Valiliğinde düzenlenen ödül törenine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Ramazan Bıyıklıoğlu, eTwinning koordinatörü Sevgi Yılmaz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ öğretmenlerimize başarılarının devamını diledi. Öğrencilerini zenginleştiren, okulunu hem Avrupa’da hem de Türkiye’de marka haline getiren, dönüştüren, yenilikçi, ilimizin ve okulunun adını uluslararası platformlarda duyuran değerli idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize bu başarıdan ötürü teşekkür ederiz, ödül alan öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi tebrik ederiz.

 

29-06-201829-06-201829-06-201829-06-201829-06-2018

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.