NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni (Fatih BTR) Görevlendirmesi 2.Dönem

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30.12.2015 tarih ve 13507730 ilgi yazısı gereği  (Ek-1) 2017-2018 2. Dönem Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarımıza Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni (Fatih BTR) görevlendirmesi yapılacaktır.

Bu hususta;

1.     Fatih BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi Etkileşimli Tahta kurulumları tamamlanmış kurumlarımıza yapılacaktır.

2.     BT Rehber Öğretmenliği görevi başvuru şartları ve görevleri, Ek-1’de yer alan bakanlığımız resmi yazısında detaylı olarak belirtilmiştir.

o    Fatih BT Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır.

o    Fatih BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacaktır.

o    Görevlendirmeye branşı Bilişim Teknolojileri olanlar ile Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu (100 Saat) başarı ile tamamlamış olan diğer branş öğretmenlerimiz başvurabilirler.

o    Fatih BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürüteceklerdir.

o    Şube sayısı 8 (sekiz)’ den az olan okullarımıza görevlendirme yapılmayacaktır.

o    21 saatten fazla ders yükü bulunan öğretmenlere kendi okulu dışında Fatih BT Rehberliği görevi verilmeyecektir.

o    Kendi okuluna görevlendirilen öğretmenlerin ders yükünün birleştirilerek en az güne toplanması diğer kalan zamanlarda da BTR görevini yerine getirmesi gerekmektedir. (Not: Nöbet görevi ders yükü olduğu günler verilecektir.)

3.     Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri;

o    Kadrolarının bulunduğu okulda; sadece kendi derslere girecek ve nöbet tutabileceklerdir. Görevlendirildikleri okulda ders ve nöbet görevi verilmeyecektir.

o    Kadrosunun bulunduğu okuldaki ders yükü birleştirilerek en az güne toplanarak, diğer kalan zaman ve günlerde görevlendirildiği okulda sadece BT Rehber öğretmenliği görevini yerine getirecektir.

 

 Not: Görevlendirilen öğretmenin haftalık ders programında, ders yükü dışındaki diğer tüm saatlere “BTR Görevi” yazılacaktır.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
     
Görev almak isteyen öğretmenlerimizin,

·         07 / 02 / 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kadronun bulunduğu okuldan imzalı Ek-2 formun üst yazı ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Koordinatörlüğüne iletmeleri gerekmektedir.

( Not: Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kurs belgesi olanların, kurs belgesi fotokopileri, üst yazıya eklenecektir.)

·         Ayrıca Ek-2 formu maile ek yapılarak btkoordinator50@meb.gov.tr adresine son tarihten önce gönderilmesi gerekmektedir.

·         Okul idaresi tarafından, tüm öğretmenlere bu duyurunun bilgilendirmesi yapılmalıdır.

·         Belirlenen tarihten sonra gelen veya geciken başvuru formları dikkate alınmayacaktır.

 

 

Ek 1 Bakanlık Resmi Yazısı için tıklayınız.
Ek 2 Başvuru formu için tıklayınız.

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.