NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Hayata Gülümse Sınav Kaygısına Son’ Programı

‘Hayata Gülümse Sınav Kaygısına Son’ Programı

        Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Üniversite Sınavına Hazırlanan 12. Sınıf ve mezun Öğrencilerimize yönelik Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ile ‘Hayata Gülümse Sınav Kaygısına Son’ konulu konferansı gerçekleştirildi. Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Kapadokya Kültür Merkezi’nde Üniversite Sınavına Hazırlanan 12. Sınıf ve mezun 1000 öğrencimize ‘Hayata Gülümse Sınav Kaygısına Son’ konulu konferans verdi.
        Kapadokya Kültür Merkezi’nde saat 11.00’de düzenlenen programa Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR, Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah DURAN, Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları Murat DİLDÖKEN, Murat SALTIK, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, ""Medeniyetler Diyarı İlimizde anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktayız. Bizler geleceği inşa etmek üzere emek veren, çaba veren eğitim yöneticileriyiz. Bize emanet edilen yarınlarımız, geleceğimiz, geleceğimizin teminatı olan gençleri yetiştirmek ve onları hayata hazırlamak ve bir ufuk kazandırmak üzere bugün bir motivasyon programı düzenlenmiş bulunuyoruz. Temel amacımız gençlerimizi nitelikli bireyler olarak yetiştirip, geleceğe hazırlamaktır. Sadece sınava hazırlanan değil hayata hazırlanan mutlu bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda gençlerimizi dünyaya yön veren liderler olarak yetiştirerek ufku ve hedefi olan bireyler olmalarını sağlamak 2023 Türkiye Vizyonu’na katkı sağlayacaktır. Bu ve yapılmasını planladığımız buna benzer etkinliklerin ilimize ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni eder, katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim" dedi.
        Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ konuşmasında geleceğimizi emanet edeceğimiz geçlerimize inandığını ve güvendiğini belirterek ‘Biz, gençlerimizden bir olmalarını, birlik olmalarını istiyoruz. Biz, gençlerimize güveniyoruz. Türkiye’nin şahlanışını gençlerimiz gerçekleştirecek. Hayata gülümseyerek çalışacağız, başaracağız” dedi.
        Konuşmaların ardından başlayan konferansında salonu dolduran lise öğrencilerine seslenen Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, kendine özgü sunumunda değindiği konularla gençlerin dikkat ve ilgisini üzerinde topladı. Başarının sırrı hakkında öğrencilere püf noktaları veren Aslanhan, aile-evlat ilişkilerinden, günümüz gençlerine, sınav kaygısının nasıl aşılacağı ve internet zararlarına kadar gençlerin ilgisini çekecek birçok konuya değindi. Başarılı olmanın kolay olmadığını, çok çalışmak, alın teri ve emek gerektirdiğini anlatan Aslanhan, Türkiye’deki gençlerin en büyük probleminin hedefsizlik olduğunu söyledi.
        Aslanhan’ın konuşması öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Program sonunda değerlendirmelerde bulunan kişisel eğitim ve gelişim uzmanı Sıtkı ASLANHAN; Nevşehir’de ikince kez bulunmaktan mutlu olduğunu, gençlerimize, öğretmenlerimize yardımcı olmanın hazzını yaşadığını, çocukların gözlerindeki ışıltıyı gördükçe bir kat daha heyecanlandığını dile getirerek kendilerini davet ettikleri için İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

 

          

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

 

 

 

 

 

                                  

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.