NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAP 50 Projesi Öğretmen Buluşmaları

KAP 50 Projesi Öğretmen Buluşmaları

        Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, Müdürlüğümüz tarafından yürütülen KAP 50  (Nevşehir Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi) projesi öğretmen buluşmaları kapsamında Nevşehir Merkez Ortaokullarında görev yapan Matematik öğretmenleri ile bir araya geldi. Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Rıfat YILDIZ,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat DEMİR, Şube Müdürü Ramazan BIYIKLIOĞLU, okul müdürleri,  öğretmenler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Murat DEMİR Matematiğin bir disiplin olduğunu her duyduğumuzu kabullenmemeyi, ispat etmeyi öğretirken farklı bir bakış açısı edinmemizi sağladığını belirtti. Öğrencilerimizin, matematik öğrenimine en üst düzeyde katkı sağlamak amacı ile Müdürlüğümüz ve Kapadokya Üniversitesi işbirliği ile Matematik Atölyesi Projesi’ hayata geçirilmiştir. Nevşehir´de öğretmen ve öğrencilerimizin Matematik dersine bakış açılarını değiştirecek, ezberci değil, oyun ve uygulama esaslı eğitim alacaklarını ifade ederek  “Matematik Atölyesi Projesi” ile ülkemizin önemli temel sorunlarından biri olan bilgi üretmek ve bilgiyi iyi kullanmak konusundaki eksikliklerin çözümüne katkı sağlayarak, Nevşehir’de yıldız matematikçiler yetiştirebileceğimize inandığını söyledi.
        Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Rıfat YILDIZ, “Matematik Atölyesi” projesi ile bilgi vererek Nevşehir Milli eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Program Matematik Dersi Öğretim Metotları, Genel Sorunlar, İyi Uygulamaların Paylaşımı ve Matematik Dersinin Günlük Hayatla İlişkilendirilmesi başlıklarında atölye çalışmaları ile devam etti.

 

 

07-09-201807-09-201807-09-201807-09-2018

 

                    

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.