NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir Merkeze Bağlı Köy, Belde Okulları İle Taşımalı Eğitim Ara Verildi

Nevşehir Merkeze Bağlı Köy, Belde Okulları İle Taşımalı Eğitim Ara Verildi

          Yoğun yağan karın oluşturduğu olumsuz koşullar ve olası buzlanma tehlikesi nedeniyle Nevşehir merkeze bağlı beldeler ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1  gün süre ile ara verme kararı alınmıştır. Ayrıca kendi imkanlarıyla ve toplu taşıma ile il merkezine ilçe,beldeler ve köylerimizden gelen öğrencilerimiz ile başka ilçelere giden öğrenciler de istemeleri durumunda 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.Ayrıca tüm hamile ve engelli personel de aynı  gün izinli sayılacaktır.          
          Diğer tüm İlçelerimiz ayrı ayrı son meteorolojik verilere özellikle yol durumlarına göre değerlendirip verecekleri kararlarını ilan edeceklerdir.Sürücülerin trafik kurallarına uymaları ,kış lastiği olmadan kesinlikle trafiğe çıkmamaları gerekmektedir.Tüm trafik birimlerimiz de kontrollerini azami seviyeye çıkararak gerekli tedbirleri alacaklardır.Yine Karayolları,belediyeler ve il özel İdaresi ekiplerimiz de daha önce kararlaştırdığımız kış tedbirleri ile ilgili uygulamalarını titizlikle yerine getireceklerdir.

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.