NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR’İN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR’İN 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

        Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
        Esareti kabullenmeyerek, inandığı değerler etrafında bağımsız iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz. Cumhuriyetimiz uğruna savaşılan, yüzbinlerce şehit verilerek yakılan bağımsızlık ateşi üzerinde yükselen zaferin en güzel örneğidir. 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin sorumluluğudur. Birliğimizin-dirliğimizin, sevgimizin-saadetimizin her zaman korunmasını sağlayacak genç neslimizin bizi biz yapan değerlerimiz için hiç düşünmeden canını ortaya koyması, geleceğimizin emaneti olan gençlere güvencimizi bir kat daha arttırmıştır. Tarihimizin her döneminde ortak bir ruhla mücadele vermiş atalarımızın bize emanet ettiği cumhuriyetimiz ve devletimiz sonsuza dek payidar kalacaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. Yıldönümünü yürekten kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.