NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuryazarlık Seferberliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Okuryazarlık Seferberliği Toplantısı Gerçekleştirildi

        Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” bilgilendirme toplantısı Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Vali Yardımcısı Nevzat SİNAN, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR ile daire amirleri, kurum müdürleri, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın başlattıkları okuma yazma seferberliğinin toplumumuz açısından büyük önem arz ettiğini, bu seferberlikte tüm olanaklarımızla çalışacağımızı vurguladı.
        Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü okuryazarlık seferberliği ile ilgili sunum yaptı, daha önceki çalışmalar ve kurslar hakkında bilgi verdi.
        Vali Yardımcısı Nevzat SİNAN konuşmasında İlimizdeki kurumlar işbirliği içerisinde çalışarak, bütün imkânların seferber edileceğini belirtti. Vali Yardımcısı Nevzat SİNAN bu konuda Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda seferber olacaklarını ve okuryazarlık seferberliğinin takipçisi olacaklarını belirtti.
        Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla İl genelinde Okuma Yazma Seferberliği kapsamında yürütülecek, çalışmalar ve bu kapsamda vatandaşlarımıza okuma yazmaya yönelik eğitim çalışmalarının usul ve esasları hakkındaki bilgilendirme esaslı toplantı düzenledik. Şehrimizde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına bu hususta muhtarlarımıza, kurum müdürlerimize, toplumun geniş kesimlerine kısacası hepimize çok büyük görevler düştüğünü belirtti ve katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
        Toplantıda seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların kurslara katılımları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi, bu kapsamda gerekli çalışmalar başlatılıp duyuruların yapılması, okuryazarlık kurslarının bir an önce açılması konuları görüşüldü.
        Soru ve cevapların ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

12-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-2018

 

                           

Hükümet Konağı kat 2 - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.