NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Bağımsızlığımızı ve vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü kutluyor olmanın gururu ve sevincini yaşıyoruz.

30 Ağustos Zaferi, tüm imkânsızlıklara rağmen kahraman Türk milletinin milli mücadelede destanlar yaratarak bağımsızlığına sahip çıktığı, tarih sahnesinde inancın zafere dönüştüğü eşsiz bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak yerini almıştır.

Bu eşsiz zaferin kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, istiklaline ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır. Böylesine şanlı bir tarihin mirasçıları olarak bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeyerek, geçmişten aldığımız güç ve cesaretle geleceğe emin adımlarla yürümek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.