NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN ''TÜRKİYE YÜZYILI'' VİZYONU

NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN  ''TÜRKİYE YÜZYILI''  VİZYONU

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Türkiye Yüzyılı Vizyonu kapsamında; Ülkemizin geleceği gençlerimizin, Milli ve Manevi duygularının daha da  güçlendirilmesi, özgüvenlerinin artırılması, okuma alışkanlığının özendirilmesi, çevreyi korumaya yönelik bilinç oluşturulması, kendi kültürüne ve öz değerlerine sahip çıkması, olumsuz çevre etkilerden korunması, iyi bir geleceğe hazırlanması yönünden güçlendirilmesi, akademik ve ruhsal açıdan gelişimlerinin daha da iyileştirilmesi  amacıyla hazırlanan "Maarif 50" projemiz Valimiz Sayın Ali FİDAN'a sunum yapılarak  tanıtıldı.Sayın  Valimizin  himayelerinde yapılan toplantıya Vali Yardımcımız Kübra KARAALİOĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ve Ar-Ge Biriminde görev alan  öğretmenlerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, İlimizde eğitimin Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda geliştirilmesi amacıyla hazırladığımız Maarif 50 projesinin sunumunu yaptı. Maarif 50 ana projesi ; "Kitaplara Göz Değsin ,

Günlüğüm, 

Kelime Hazinem, 

Hikaye Tamamlama,

Değerlerim BEN'im, 

100. Yılda, 100 Öğrenci, 100 Yer, 

Şiir 50, Öykü 50, Resim 50, Türkü 50, 

Okulum, Oyun Bahçem, 

Benim Fidanım Benim Okulum, 

Geleceği Uzaklarda Arama, 

Mesleğim İstikbalim, 

Bizim Renklerimiz, 

Mesleki Eğitim Akreditasyonu, 

Okul Eğitimi Akreditasyonu, 

Yerelden Evrensele, 

Sınırlarımı Belirliyorum, 

Kaygı'sızlar, 

Ekrandan Kitaba Geç, 

Hayal Edin Birlikte Gerçekleştirelim" isimli alt projelerden oluşmaktadır.

Valimiz Sayın Ali FİDAN, Nevşehir'de eğitim göstergelerinin çok iyi durumda olduğunu belirterek öğrencilerimizin donanımlı, iyi vatandaş olabilmeleri noktasında yapılacak projelerin önemli olduğunu ve Valilik olarak projelerin yürütülmesinde her türlü desteğin verileceğini belirterek teşekkür etti.

Eğitime verdikleri destek, bizlere sağladıkları motivasyon için Sayın Valimize, projeleri hazırlayan Ar-Ge birimimize, eğitim camiamız ile tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. İlimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun. 

"BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ."

17-11-202317-11-202317-11-2023

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.