NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DYK İZLEME VE DEĞERLENDİRME ORTAK SINAVLARI" BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 15 Ocak 2022 tarihinde yapılması planlanan "Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" ile ilgili bilgilendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın başkanlığında gerçekleştirildi.     


Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Destekleme ve Yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerimizin kazanımlarını görmek amacıyla 15 Ocak 2022 Cumartesi günü ülke genelinde "Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavı" yapılacaktır.

Bu kapsamda Ölçme Değerlendirme Merkezimizde, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT başkanlığında İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat SALTIK, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri ve sınav yapılacak olan okulların müdürlerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT tarafından katılımcılara, 7. 8. 11. ve 12. sınıflardaki destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilerimize kendi okullarında uygulanacak ortak sınav öncesi ve esnasında yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

Toplantıda Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından uygulamada dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcılara bilgilendirme yapıldı. 

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri ölçmek, eksikliği görülen konuların tamamlanmasını sağlamak amacıyla yapılacak olan "Destekleme ve Yetiştirme Kursları İzleme ve Değerlendirme Ortak Sınavları" ilimizde örneklem olarak seçilen okullarımızda toplam 1161 öğrencimize uygulanacak.

 

13-01-202213-01-202213-01-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.