NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FEVZİ DİRİKOÇ FEN LİSESİNDEN 2 ÖĞRENCİMİZ, TÜRKİYE ÇAPINDA BAŞARILI İLK 50 ÖĞRENCİ ARASINA GİRDİ

FEVZİ DİRİKOÇ FEN LİSESİNDEN 2 ÖĞRENCİMİZ, TÜRKİYE ÇAPINDA BAŞARILI İLK 50 ÖĞRENCİ ARASINA GİRDİ

   Gençlik ve Spor Bakanlığının sorumluluğunda Türkiye'de % 1'lik dilimle öğrenci alan elit okullar arasından 50 öğrenci alarak Limitless Makers programı yapılmaktadır. İki aşamalı sınavla yapılan elemelerde Fevzi Dirikoç Fen Lisesi öğrencilerimiz Mehlika Zeynep BİLGİN ve Mehmet BUDAK Türkiye'de ilk 50'ye girerek bu programa katılmaya hak kazanmışlardır.

  Limitless Makers (Sınır Tanımayan Çözümler) Programı, dijital çağda ve girişimcilik ekosisteminde var olmak isteyen gençlere eşit fırsat vermeyi hedeflemektedir. Türkiye'nin her yerinden akademik girişimcilik alanına ilgi duyan ve belli akademik başarının üzerinde olan gençlerin katılacağı bu programda, bilim çatısı altında üretime ve birlikteliğin gücüne güç katarak hayallerini ve tutkularını çözümlere ve ürettikleri bu çözümleri küresel bir devrime nasıl dönüştüreceklerini öğreneceklerdir. Programda kendi alanında başarılı Türkiye'nin ileri gelen akademisyenleri, CEO'ları ve girişimcileri tarafından İstanbul'da akademik girişimcilik alanında ve günümüz teknolojileri üretim basamaklarını gençlerin kavramasını sağlamak üzere uygulamalı olarak 1-31 Ağustos 2024'de bir aylık eğitim verilecektir. Uygulama alanları: Akademik girişimcilik, sistem mühendisliği, siber güvenlik, yapay zeka ve veri bilimi, yazılım, genetik ve biyoteknoloji, nörobilim, kimya, nanoteknoloji, giyilebilir teknoloji, havacılık ve uzay teknolojileri, fizik, yeni nesil teknolojiler ve dijital hizmetlerdir.

   Bu başarının gerçekleştirilmesinde emek veren ve katkı sağlayan idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

04-07-2024

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.