NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

   18 Mart Çanakkale Zaferi; vatana adanan evlatların, can verip vatan toprağını vermeyen yiğitlerin, kefensiz gömülen adsız kahramanların destanıdır. Öyle bir destan ki milletimizin kalbinden süzülen, tarih sayfalarının aydınlığından gelen ve Türk milletinin istiklaline şahitlik eden...

   On beşindeki gençler hiç dönmeyeceklerini bile bile bir gül gibi düştüler toprağa. Evini barkını her şeyini bırakan kahramanlar ölümsüzlüğe koştu. Varını yoğunu ortaya koyup Çanakkale'yi geçilmez kılarak şanlı bir zaferi bize hediye ettiler. Bu zaferin özü "Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerinde vücut bulmuştur.

   Bizler, millet olmanın şuurunu çocuklarımıza verebilmek için tarihimizin şanlı sayfalarını açmalıyız. Çocuklarımızı, vatanı uğruna can veren atalarıyla tanıştırmalı, Çanakkale'de yazılan şanlı destanı yüreklerinde hissettirmeliyiz. Hissettirmeliyiz ki emanetlerine sahip çıksınlar, sağlam bir gelecek kursunlar. Böylece nesilden nesle aktarılan destanımız gençlerimize güç ve ilham kaynağı olsun.

   Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu cennet vatanı armağan eden 18 Mart şehitlerimizi, Birinci Dünya Savaşında toprağa verdiğimiz yüz binlerce şehidimizi, İstiklal Harbi şehitlerimizi, terörle mücadele şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                              Memet POLAT 

                                                                                                                                                                      Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.