NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Şanlı tarihimizin en yüce destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi, ezelden beridir hür yaşayan ve hür yaşayacak olan aziz milletimizin vatanı uğruna ortaya koyduğu kutlu mücadelenin tarifsiz bir örneğidir. Bugün, 108 yıl önce üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapması, bayrağımızın göklerde sonsuza kadar dalgalanması için şehadet şerbetini içen şehitlerimizi minnet, rahmet ve saygı ile anıyor, bu şanlı zaferin 108. yıl yıldönümünü milletçe yâd etmenin haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.  

Mukaddes vatan toprakları için canlarını gözünü kırpmadan vererek; bir ulusun kaderini değiştiren vatanımızı ve istiklâlimizi, sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla yazılmış bu destan, Mehmet Akif'in ifadesiyle; Bedr'in aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır.

Bugün bizlere düşen görev ise şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak, onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bu manevi değerleri gelecek nesillere aktarmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                                     Memet POLAT    

İl Millî Eğitim Müdürü

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.