NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN "23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI" KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yıl dönümünü ve "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Mücadelemizi başarıyla yöneterek bağımsızlığımızın kazanılmasında büyük payı olan, hepimizin iftihar ettiği bir kurumdur. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK o gün: "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." demek suretiyle millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı sizlere armağan etmiş ve kıymetli evlatlarımıza şöyle seslenmiştir: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz..."            

 Bize bu bayramı hediye eden Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Bugüne anlam katan geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularla kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Memet POLAT

İl Millî Eğitim Müdürü

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.