NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN

 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MEMET POLAT'IN "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

 

Kültürün ve medeniyetin temelini eğitim-öğretim oluşturur ve onun yapıcısı da öğretmenlerdir. Kültür ve medeniyet seviyesini yükseltmiş milletlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdiği değer ile anlaşılmaktadır. Yarınlarımızın daha aydınlık olması eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında artacaktır. 

Öğretmen; umudun, sevgi ve fedakârlığın timsali, insanlığın hiç değişmeyecek öznesidir. Memleketin her köşesinde, yüreklere sevgiyi, zihinlere bilgiyi nakış nakış işleyen toplumun önderidir. Toplumumuz da öğretmenlerimize hak ettiği desteği ve değeri vermekte, öğrencilerimiz de ulaştıkları başarılarıyla öğretmenlerimizi ödüllendirmektedir. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleğin mensupları olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle geleceği ilmek ilmek örme gayretindeyiz. Amacımız, Başöğretmen Ulu Önder Atatürk'ün "Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister." sözündeki mesajı gerçekleştirmektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle  tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, hayatta olanlara başarı, mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim.

 

24-11-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.