NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEMET POLAT'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

Kurtuluş Savaşı'nın Başkomutanı ve Millî Mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 84.yılında şükran ve minnetle anıyoruz.

Yalnızca ülkemizde değil, Dünya'da da sömürülen ve işgal edilen tüm coğrafyalara umut ışığı olmuş bir mücadelenin lideri Ulu Önder Atatürk, tüm Dünya'nın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

 Atatürk'ün mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama, onun yüksek fikirlerini ve ideallerini idrak etme bakımından bugünün önemi büyüktür. Gazi Mustafa Atatürk'ün hedefleri doğrultusunda, bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, yüceltmek, değerlerimizi kaybetmeden, milli ve manevi değerlerin ışığında, aklın ve bilimin öncülüğünde, onu muasır medeniyetlerinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmak asli görevimizdir.

Şüphesiz ki; gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla, bayrağı bizden devralacaklarına, vatandaşlığından gurur ve onur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'ni çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancımız tamdır.

 Bu duygu ve düşüncelerle; 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası vesilesiyle, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.