NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Bağımsızlığımızı ve vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümünü gurur ve coşku ile kutluyor olmanın sevincini yaşıyoruz.

Tüm imkânsızlıklara rağmen kahraman Türk milletinin milli mücadelede destanlar yaratarak bağımsızlığına sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sahnesinde inancın zafere dönüştüğü eşsiz bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak yerini almıştır.

Böylesine şanlı bir tarihin mirasçıları olarak bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeyerek, geçmişten aldığımız güç ve cesaretle geleceğe emin adımlarla yürümek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

                                                                                                                                        Memet POLAT

                                                                                                                               Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.