NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Aziz Milletimizin canlarını feda edip büyük fedakârlıklarla kazandığı şanlı zaferler neticesinde kurularak, bizlere ve yarınımızın teminatı evlatlarımıza miras olarak bırakılan Cumhuriyet'imizin 100. yıl dönümünün haklı gururunu, sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız.

      Büyük bir mücadelenin ardından aziz Milletimiz, tüm dünyaya istiklal ve istikbali için kendi geleceğini belirleme iradesinden asla taviz vermeyeceğini bir defa daha  göstermek adına Cumhuriyet'i kurmuş, kurulan Cumhuriyet; aziz Milletimizin varoluş mücadelesinin en kıymetli eseri bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığının en güçlü sesi olmuştur.

      Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında, "Türkiye Yüzyılını" inşa etme yolundaki heyecanımız ve geleceğe daha büyük ümitle bakan anlayışımızla neslimizi milletimizin özgün değerleri ve çağın gereği olan bilgiyle donatacağız.

      Bu bilinçle, her yerde ve her ferdimizle, milletçe, özellikle çocuklarımız ve gençlerimizle; Cumhuriyetimizi ve millî egemenliğimizi her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığımızı devam ettireceğiz. Millî mücadelemize ilham kaynağı olan bu anlayışla; Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek; göz nurumuz, evlerimizin ve vatanımızın neşesi çocuklarımıza daha müreffeh bir ülke bırakmak, tüm dünyada mazlumlara umut olmak, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan minnet ve şükran borcumuzun bir gereğidir.

      Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milletimizin ve devletimizin bekası uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

      Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 100. Yılı kutlu olsun!

 

                                                                                                                                                                                                       Yusuf YAZICI

                                                                                                                                                                                         Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.