NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI İLİMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI İLİMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Nevşehir'de coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı, Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT, protokol üyeleri, idari amirler, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla düzenlenen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'mızın eşliğinde şanlı bayrağımız öğrencilerimiz tarafından göndere çekildi.  

   Çelenk sunmanın ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT, öğretmen ve öğrencilerle birlikte Sayın Valimiz İnci SEZER BECEL'i makamında ziyaret etti. Sayın Valimize günün anısına çiçek takdim edildi.

   İlköğretim Haftası Kutlama Programı, 75.Yıl İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Törene Sayın Valimiz İnci SEZER BECEL, protokol üyeleri, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve misafirler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT yaptı.

            İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT,

"Sayın Valim,

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Okullarımızın öğrencilerimizle anlamını bulduğu bu günlerde İlköğretim Haftası'nın coşkusunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın gözlerindeki pırıltı, öğretmenlerimizin heyecanı, velilerimizin teşekkür eden bakışları bizlerin çalışma azmini artırıyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin himayelerinde devletimizin tüm imkânlarını bizlere emanet olan sevgili yavrularımız için seferber ediyoruz. İlimizin eğitimde hak ettiği yere gelmesi, her yılın bir önceki yıldan daha iyi olması için eğitim camiası olarak tüm paydaşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım;

Sizler öğrencilerimize rehberlik eden, onlara hayatın kapılarını açan anahtarlarsınız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi yeni nesil, sizlerin eseri olacak. Bizler, eserlerinizle gurur duyacağız. Özverili çalışmalarınızla çocuklarımızı bilgi, beceri, milli ve manevi değerlerle donatacağınıza inancımız tam. Sizlere sağlıklı ve başarılı bir öğretim yılı diliyor, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sevgili Velilerimiz;

En büyük destekçimiz kuşkusuz sizlersiniz. Hep birlikte çalışarak birbirimize güvenerek çocuklarımızı en iyi ve en güzel şekilde yetiştirebiliriz. Sizlerin okul ve öğretmenler ile iş birliği içinde olmanız çocuklarımızın başarılı ve mutlu olması için çok önemlidir.  

Sevgili Öğrencilerimiz;

Siz ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacaksınız. Kendinize, ailenize ve milletimize karşı sorumluluklarınızı yerine getirmeniz sizden tek beklentimiz. Her zaman yanınızdayız ve size destek olacağız.

"İlköğretim Haftası" vesilesiyle yeni eğitim yılının ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor; öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum. Bizleri yalnız bırakmayan ve her zaman bize destek olan Sayın Valimize, Sayın Vekillerimize ve Sayın Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

   İlköğretim Haftası kutlama programı öğrencilerin şiirlerini okuması ve halk oyunları grubunun gösterisi ile devam etti. Tören sonrasında Sayın Valimiz ve ilimiz protokol üyeleri birlikte sınıfları gezerek öğrencilerimizle sohbet etti. Sınıf ziyareti sonrası Sayın Valimiz ve protokol üyelerimiz öğrencilerle vedalaşarak okuldan ayrıldı.

     Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak öğrencilerimizin, öğretmenlerimizi16-09-202216-09-202216-09-2022n ve velilerimizin ilköğretim haftasını kutlarız.

16-09-202216-09-202216-09-202216-09-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.