NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞİMİZ TEMİZ PROJESİ NEVŞEHİR EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET'in iş birliği ile geliştirilen "İşimiz Temiz Projesi" kapsamında halk eğitimi merkezlerinde yüz yüze eğitimler 1 Haziran'da başlıyor.  
İŞİMİZ TEMİZ PROJESİ NEVŞEHİR  EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

"İşimiz Temiz" Hijyen Eğitimleri yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmeler başta olmak üzere hijyen normlarını yükseltmek isteyen diğer işletme sahipleri, çalışanları ve tüm bireylere ücretsiz olarak sunuluyor.  İşletmelerin hijyen kapasiteleri ile tercih edilebilirliklerini artırmak ve gelirlerini yükseltmek için başlatılan proje Nevşehir başta olmak üzere 20 ilde yürütülüyor. Proje eğitimlerine katılmak isteyen kişiler halk eğitimi merkezlerine giderek ya da e-yaygin.meb.gov.tr üzerinden kayıt oluşturabiliyor.

İşimiz Temiz Projesi ücretsiz eğitimlerin yanı sıra bireylere ve işletmelere sağladığı avantajlarla da dikkat çekiyor. Projenin bireylere sağladığı avantajlar arasında Millî Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesine ek olarak talep edenlere sunulacak Europass Sertifika Eki bulunuyor. Bu belgeye sahip kişiler ömür boyu geçerli mesleki yeterlilik belgesi ile Avrupa ülkelerinde iş başvurusu yaparken bir adım öne geçebiliyor. Bununla birlikte proje eğitimini tamamlayan kişilere çıraklık yerine doğrudan kalfalık sınavına girme imkânı sunuluyor. Proje eğitimini tamamlayan ve web sitesine kayıt olan işletmeler ise işletme ismine özel hazırlanan İşimiz Temiz İşletme Belgesi, İşimiz Temiz çıkartması, manifesto posteri ve temizlik takip çizelgelerinden oluşan İşimiz Temiz Kiti ile birlikte OPET avantajından yararlanabiliyor.

Türkiye geneli yaygınlaşma süreci Adıyaman, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 20 ilde başlatılan İşimiz Temiz Projesi'nin, online eğitimlerle desteklenerek daha sonraki dönemlerde 81 ilde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

İlimizde projenin başlamasıyla ilgili düşüncelerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif PARMAKSIZ ve Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet PINARBAŞI; Bu projeye ilimizin de dahil olmasından duydukları memnuniyeti belirterek, ilimizdeki tüm işletmeleri ve çalışanlarını İşimiz Temiz Hijyen Eğitimlerine katılmaya davet ettiklerini; eğitimler sonunda esnafımızın temizlik ve hijyen normlarını geliştirerek tüketicilerin beğeni ve takdirini kazanacaklarını, projeyle ilimizde temizlik ve hijyen konusunda bir seferberlik başlattıklarını ifade etmişlerdir. 

Proje ilimizde Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, TOBB Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulu ve Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği koordinesinde yürütülüyor. Proje eğitimleri ise İlimiz Merkez Şehit Jandarma Onbaşı Muhammet Can Biçici Halk Eğitimi Merkezi, Avanos Halk Eğitimi Merkezi ve Ürgüp Halk Eğitimi Merkezi tarafından veriliyor.  

31-05-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.