NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MATEMATİK ATÖLYELERİ İÇİN ÜRETTİĞİMİZ MATERYALLER BAKANLIĞIMIZDA SERGİLENİYOR

Nevşehir Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın başlattığı matematik seferberliğine öğretmenlerimizin tasarlayıp ürettiği materyallerde katkıda bulunuyoruz.
MATEMATİK ATÖLYELERİ İÇİN ÜRETTİĞİMİZ MATERYALLER BAKANLIĞIMIZDA SERGİLENİYOR

Bakanlığımızca matematik dersini sevdirmek ve matematikte başarıyı artırmak için başlatılan "Matematik Seferberliği" kapsamında matematik öğretmenlerinin Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından üretilen matematik dersi materyallerini daha etkin kullanabilmeleri amacıyla Bakanlığımızda "Matematik Çalıştayı" düzenlendi. 13-16 Haziran tarihlerinde devam edecek olan çalıştayda, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Dildöken başkanlığında ARGE birimimiz, matematik öğretmenlerimiz Kasım Vural, Zehra Kafalı, Tuğçe Kabukçu, Mehmet Bükümer ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Derya Özlem Yazlık ürettiğimiz materyallerimizi tanıtıyorlar.

"Çocuklarımıza nasıl yaparak ve yaşayarak öğretebiliriz, günlük yaşamla bütünleştirebiliriz, çocukların matematiğe olan önyargılarını nasıl bitirebiliriz ve yaşamın her kesiminde aslında matematiği görerek severek ilgi ile öğrenebiliriz?' sorularıyla çıktığımız yolda matematik öğretmenlerimiz farklı kazanımlara dair materyaller tasarladılar. Tasarlanan materyaller, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde yine öğretmenlerimiz tarafından üretildi. Amacımız, meslek lisemiz tarafından üretilecek olan materyalleri satışa çıkararak tüm illere ulaştırmak. Böylece "Matematik Şehri Nevşehir" projemizi tüm Türkiye'de duyurarak ilimizde yapılan başarılı çalışmaları da tanıtmayı hedeflemekteyiz.

Matematiğin hayat için vazgeçilmez olduğunu, korkulacak bir şey olmadığını, aslında yaşamın kodlarının matematik okuryazarlığı artırıldığı zaman çok daha kolay bir şekilde öğrenilebileceğini öğrencilerimize göstermek amacıyla hazırlanan materyallerin üretilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

14-06-202214-06-202214-06-202214-06-2022

 

 

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.