NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRMA TOPLANTISI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT başkanlığında, ilimizde mesleki eğitimde üretimi artırmak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.
MESLEKİ EĞİTİMDE ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRMA TOPLANTISI YAPILDI

   Toplantı, Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı proje okulu olan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin üretim kapasitesi ve döner sermayesinin arttırılması amacıyla yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT başkanlığında yapılan toplantıya PYK Başkanı Cengiz YILDIRIM, PYK üyeleri Ahmet DALDİKEN ve Ahmet SEÇEN, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve alan şefleri katıldı.

   İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT yaptığı açıklamada "Mesleki eğitimde önceliğimiz eğitim-üretim-istihdam döngüsünü güçlendirmektir. Bu kapsamda attığımız adımlardan bir tanesi de döner sermaye kapsamında meslek liselerimizde yapılan üretim kapasitesini artırmaktır. Bu artışla öğrencilerimizin yaparak öğrenme kapasiteleri artırarak mezun olduklarında istihdam edilebilirliklerini yükseltmeyi hedefliyoruz.  Mesleki eğitim alanında hedeflerimize ulaşmamız için bizlere destek olan tüm paydaşlarımıza, PYK Heyetimize, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz." dedi.

22-03-202222-03-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.