NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Sayın Semih AKTEKİN ''Bilim Söyleşileri'' Programında Öğrencilerle Buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Sayın Semih AKTEKİN ''Bilim Söyleşileri'' Programında Öğrencilerle Buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Sayın Semih AKTEKİN, Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından düzenlenen "Bilim Söyleşileri" programında öğrencilerle buluştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Memet POLAT, Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Ahmet Emre ERGİN, müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı "Bilim Söyleşileri" programına konuk olan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih AKTEKİN, öğrencilere eğitim ve kariyer hayatlarında başarılı birer birey olabilmelerine yönelik tecrübe paylaşımında bulundu.

 

Rektör Sayın Semih AKTEKİN, "Toplumda akademisyen, sanatçı,  felsefeci, edebiyatçı, tarihçi gibi birçok alanda çok başarılı birer birey olabilirsiniz. Kişinin hem kendisiyle hem de bulunduğu toplumla barışık olması ve hayata pozitif yaklaşımı çok önemli. Bununla birlikte yaptığınız işi seviyorsanız,  hangi iş olursa olsun daima başarılı olursunuz. Siz gençlerin de bilim ve sanatla iç içe bu tür uygulamalı alanlarda eğitim almanız ayrıca sizlerin kariyer hayatlarına büyük oranda artı katacaktır. Eğitim yeni bilgiler, yeni beceriler öğrenme, kültür ve değer öğrenme sürecidir. Sosyo-kültürel anlamda da her türlü faaliyetlerin içerisinde yer almaya büyük özen gösterin. Ayrıca sizlere sunulan tüm imkanları en iyi şekilde değerlendirerek belirlediğiniz hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışın. Çünkü sizler bizlerin, ülkemizin hatta tüm insanlığın geleceğisiniz" diye konuştu.

10-06-202310-06-202310-06-202310-06-202310-06-2023

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.