NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NEVŞEHİR'DE BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİMİN KALİTESİNİN ARTIRILMASI PROJESİ'NİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün faydalanıcısı olduğu ve IPA II programı çerçevesinde ülkemiz ile AB fonlarından desteklenen "Bütünleştirici Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi" ilimizde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz ve Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezimiz iş birliğiyle yürütülmeye başlandı.
NEVŞEHİR'DE BÜTÜNLEŞTİRİCİ EĞİTİMİN KALİTESİNİN ARTIRILMASI PROJESİ'NİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Projenin açılış toplantısına; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, İl Millî Eğitim Müdürümüz Memet Polat, NEVÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu ve Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Selman Ahmet Cengiz, Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Çalık, Proje Koordinatörü Muazzez Duygu Yazıcı, akademisyen, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet Polat, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin akranlarıyla aynı ortamda eğitim alarak toplumla bütünleşmelerini önemsediklerini vurgulayarak onlar için yenilikçi bir eğitim ortamı oluşturmaya çalıştığımızı ifade etti. İl Müdürümüz, proje kapsamında özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın yaşamını kolaylaştırmak ve gelişimlerine katkı sağlamak üzere öğretmenlerimizin yeterliliklerini geliştireceğimizi ve velilerimizin de farkındalığını artırmak amacıyla eğitimler düzenleyeceğimizi söyledi.

Proje toplantısı, Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Selman Ahmet Cengiz'in ve Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Çalık'ın kurum tanıtımları ile sona erdi.

 12-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.