NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÖĞRENCİ- ÖĞRETMEN DESTEK SİSTEMİ" KAMUOYUNA TANITILDI

Millî Eğitim Bakanlığınca öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkânı sunarak akademik başarılarını arttırmak, uzmanlarca filtrelenmiş içeriklerle bu alandaki ihtiyaçların giderilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan Öğrenci - Öğretmen Destek Sistemi, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla kamuoyuna tanıtıldı.


MEB Şûra Salonu'nda yapılan tanıtım programında konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öncelikle böylesine kapsamlı bir projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek "Ortaokul ve lisenin tamamını kapsayan ve ilk kez herkese aynı kaynağı değil, bireyselleştirilmiş bir destek mekanizması sunan ve uzun yıllardan beri eğitim camiasının da özlemle beklediği bir sistem, çok kısa sürede hayata geçirildi. Tabii, bu bir başlangıç... Sistem sürekli güçlenecek, yeni güncellemelerle çok daha ileri noktalara sistemimizi evireceğiz. Sistemimiz; tüm ortaokul, tüm lise, tüm açık ortaokul ve açık lise öğrencileri ile tüm öğretmenlerimize açık. Bu sistemi aynı zamanda mezun olup YKS'ye girmek isteyen tüm öğrencilerimize de açacağız." diye konuştu. 


Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) hakkında detaylı bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

 

https://youtu.be/toU5_xK5Ugg

 

Sisteme erişim sağlamak için linki tıklayabilirsiniz.

 

Öğrenci / Öğretmen Destek Sistemi (eba.gov.tr)

 

Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) tanıtım programında yaptığı konuşma metninin tamamı için linki tıklayabilirsiniz.

 

"ÖĞRENCİ- ÖĞRETMEN DESTEK SİSTEMİ" KAMUOYUNA TANITILDI (meb.gov.tr)

 

13-10-202213-10-202213-10-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.