NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"PROJEM KOP İLE HAYAT BULUYOR" PROJESİ TANITILDI

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından lise öğrencilerinin katılabileceği "Projem KOP ile Hayat Buluyor" proje yarışmasının Nevşehir tanıtım toplantısı yapıldı.


   KOP İdaresi tarafından bu yıl ilk kez uygulanacak olan 'Projem KOP ile Hayat Buluyor' yarışması tanıtım toplantısına Valimiz Sayın İnci Sezer Becel, KOP İdaresi Başkanı Sayın Mahmut Sami Şahin, Nevşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Savran, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Memet Polat, İlçe Kaymakamları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı; Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat'tan oluşan KOP Bölgesindeki tüm lise öğrencilerini kapsayan, hayata gençlerin gözünden bakabilecek, ihtiyaçlarını hissedip yaşadıkları kentlere kendi bakış açılarıyla şekil verebilmelerini sağlayacak finansman destekli 'Projem KOP ile Hayat Buluyor' yarışmasıyla gençlerimize yeni ufuklar açacak.

   Sayın Valimiz konuşmalarında, yarışmanın şehrimize katkı sağlayacağını belirterek, KOP Başkanı Sayın Mahmut Sami Şahin'e ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT "Kaybedecek ne tek bir gencimiz ne de bir saniyemiz var. Gençlerimizin de desteğiyle çok güzel projeler ortaya koyacağız. Gençlerimiz çalışmalarına büyük bir hevesle başladılar. Gençlerimize böyle güzel fırsatlar sunan KOP İdaresi Başkanı Sayın Mahmut Sami Şahin'in nezdinde Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına çok teşekkür ediyorum." dedi.

   Konuşmalar ardından; 'İklim Değişikliği', 'Suyun Etkin Kullanımı', 'Çevre Bilinci ve Sıfır Atık', 'Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği', 'Akıllı Tarım', 'Kırsal Kalkınma', 'Genç İstihdamı', 'Eğitimde Değişim ve İnovasyon' ve 'Kültürel Miras' gibi 9 ana başlıktaki yarışma kategorileri hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

   9 ayrı temada gerçekleşecek olan ve ilimizdeki tüm lise öğrencilerinin katılabileceği ödüllü ve proje destekli yarışma için başvurular başladı. Yarışmaya katılmak isteyen gençler, 23 Mayıs tarihine kadar 'www.projemkop.com' internet adresi üzerinden; başvuru şartları, proje temaları ve proje hazırlama teknikleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilecekleri gibi geliştirdikleri projeler başvurularını da buradan yapabileceklerdir.

13-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-202213-04-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.