NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YERİNDE DEĞERLENDİRME YAPMAK AMACIYLA DERİNKUYU VE ACIGÖL İLÇELERİMİZDE OKUL MÜDÜRLERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI

YERİNDE DEĞERLENDİRME YAPMAK AMACIYLA DERİNKUYU VE ACIGÖL İLÇELERİMİZDE OKUL MÜDÜRLERİMİZLE TOPLANTI YAPILDI

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI başkanlığında; Derinkuyu ve Acıgöl ilçelerimizde İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin eşliğinde okul müdürlerimiz ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

  Gündem maddelerinden; 2023- 2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem değerlendirmesi, Bakanlığımız tarafından uygulanan projeler ile ilgili yapılan çalışmalar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan projeler ile ilgili yapılan çalışmalar, sosyal-sportif ve kültürel faaliyetlerle ilgili çalışmalar, müfredat ve mevzuat değişikliklerinin paylaşımı ve duyurulması ile ilgili çalışmalar, akademik başarıların artırılması ile ilgili çalışmalar, ölçme-değerlendirme, rehberlik hizmetleri, sınav kaygısı-etkili ve verimli çalışma, dezavantajlı öğrenciler, başarının izlenmesi ve değerlendirilmesi, yönlendirme ve meslek tanıtımları, hayat boyu öğrenme faaliyetleri, etkili ve verimli iletişim, kurum iklimi ve kurum kültürü, devamsız öğrencilerin takibi, işletmelere gönderilen öğrencilerin izlenmesi konuları görüşüldü. İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz tarafından ilçelerimizin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili sunumlar yapıldı. İlçelerimizin LGS, TYT ve AYT sınavlarındaki verileri değerlendirilerek akademik başarının artırılması için yapılacak çalışmalar konusunda kararlar alındı.

   Sayın İl Müdürümüz, öğrencilerin duygusal ve akademik gelişimlerinin sürekli izlenerek bu konuda elde edilen verilerin dönemler halinde ve sınavların bitiminde her yıl değerlendirilerek okulların ve ilçelerin gelişimlerinin izleneceğini belirtti. Akademik başarının artırılmasında hedeflere ulaşmak için doğru ve etkili yöntemlerin, rehberlik ve psikolojik danışmanlığın, velilerle etkili iletişim kurmanın, öğrencilerin baskın yeteneklerinin tespit edilerek bu doğrultuda yönlendirilmelerinin, derslerin işlenişinde öğrencilerin hayatlarından örneklendirmeler ile araç gereç kullanımı, deney, veri ve gözlemlere yer verilmesi, her kazanımın elde edilip edilmediğinin ders bitiminde ve ara değerlendirmelerle ölçülerek tam öğrenmenin sağlanması, öğrencilere sınav teknikleri konusunda eğitim verilmesinin gerekliliği ve önemini vurguladı.  

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, yapılan toplantıların gerçekleştiği Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yücel İRMAK eşliğinde Zeliha Ekmekci Anadolu İmam Hatip Lisesini ve Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semih KIRIM eşliğinde Acıgöl Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti. Okulun birimlerinde incelemelerde bulunarak bilgi alan Sayın YAZICI, Halk Eğitim Merkezinde kursiyerlerimizi de ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi. Emek ve gayretleri için okulumuzun idarecilerine ve Halk Eğitim Merkezi yönetici, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür etti.

02-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-202402-02-2024

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.