NEVŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Öğretmenlerimiz Anısına Rahmetle

Şehit Öğretmenlerimiz Anısına Rahmetle

ŞEHİT AYŞENUR ALKAN KÜTÜPHANESİ

24 Kasım 2022 tarihinde Öğretmenler Gününde şehit öğretmenimizin anısını ve öğretmenlik mesleğinin kutsallığını hatırlatmak amacıyla Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yazar Hülya YÜKSEL ve Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği iş birliği ile toplum yararına öğrenci kardeşlerimizin hizmetine sunulmuştur. Bu amaçla kitaplar uygarlığa yol gösteren ışıklardır. Işıklarınız sönmesin çocuklar.  Ruhun Şad Olsun Şehidim adını sonsuza kadar yaşatacağız.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Almanya'dan bizzat Nevşehir'e Kütüphanenin açılışı için gelen Yazar Hülya YÜKSEL; " Kütüphane kurulma sürecinde Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Genel Koordinatörü ve Başkan yardımcısı ve aynı zamanda öğretmen olan Eyyüp ABA ile iletişime geçtiklerini ve Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ve öncülüğünde üçlü bir iş birliği yapılarak kurulan bu kütüphanenin yakın zamanda Gaziantep'te ki saldırıda Şehit olan öğretmenimiz Ayşenur ALKAN'ın anısını yaşatacak olması ve Öğretmenler gününde tüm öğretmenlerimize, onların çocuklarına ve öğrenci kardeşlerimize hizmet verecek olması hepimizi mutlu etmiştir. Bu yüzden süreçte beni destekleyen ve iş birliği yapan herkese ve Eyyüp öğretmene çok teşekkür ediyorum. " sözlerini iletti.

ŞEHİT AYBÜKE YALÇIN MÜZİK SINIFI

24 Kasım 2022 tarihinde Öğretmenler Gününde Şehit öğretmenimizin anısını ve öğretmenlik mesleğinin kutsallığını hatırlatmak amacıyla Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği öncülüğünde Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği ile öğrenci kardeşlerimizin hizmetine sunulmuştur. "Bir millet sanat ve sanatkârdan yoksunsa, tam bir hayata sahip olamaz." sözüyle sanat ve sanatkârlardan oluşan gelecek yarınlara ışık olması dileğiyle.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

2009 yılında kalkınmaya inanmış bir grup genç tarafından kurulan Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği;  toplumun her kesiminde ihtiyaç gördüğü bütün konulara eğilen ve bu konulara yönelik projeler üreten bir sivil toplum kuruluşudur. Mardin'de kurulan dernek Türkiye'nin farklı şehirlerinde ve Dünya'nın farklı ülkelerinde birçok projede ortaklık yapmış ve birçok projeye imza atmıştır.

Dernek Başkan Yardımcısı ve Genel Koordinatörü Eyyüp ABA; " Bir öğretmen olarak Öğretmenler Gününde Şehit Öğretmenlerimiz Şenay Aybüke YALÇIN adına Müzik Sınıfı ve Ayşenur ALKAN adına Kütüphane yapıp 24 Kasım gibi önemli bir tarihte açılışlarını yapmak hepimizi duygulandırıp gururlandırmıştır. Bu süreçte iş birliği içinde bizleri destekleyen Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet POLAT başta olmak üzere tüm eğitim gönüllüsü destekçilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Kamu-STK dirsek temasının öğrenci kardeşlerimize ve öğretmenlerimize hizmete dönüşmesi bizleri mutlu etmiştir. Umarım bu tarz çalışmaların sayısı artar ve genç kardeşlerimizle kalkınma ve gelişim sürecini hep birlikte gerçekleştirerek ülkemizin her yerine güzel hizmetler getirmek nasip olur. " sözlerini iletti.

 

25-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-2022

350 Evler Mah. Milli İrade Cad. 40/2 Merkez / Nevşehir - 0384 213 79 33, 0384 213 79 34, 0384 213 79 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.